


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 48.4 W |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 880 pF |
| Continuous Drain Current (ID) | 25 A |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Gate Charge | 19 nC |
| Drain to Source Resistance | 15 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -20 V, 20 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 60 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 2 V |
Stock: 18473
Distributors
pcbx
Unit Price$1.13877
Ext.Price$1.13877
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.13877 | $1.13877 |
| 10 | $0.72583 | $7.25830 |
| 25 | $0.63556 | $15.88900 |
| 50 | $0.55652 | $27.82600 |
| 100 | $0.48731 | $48.73100 |
| 300 | $0.43395 | $130.18500 |
| 500 | $0.38643 | $193.21500 |
| 1000 | $0.35394 | $353.94000 |
| 3000 | $0.32590 | $977.70000 |
| 5000 | $0.30008 | $1500.40000 |
